Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda dirhem
· Kuranda yastık
· Kuranda kazık
· Kuranda çerağ
· Kuranda eykeliler
· Kuranda pota
· Kuranda yaya
· Kuranda yuvarlanmak
· Kuranda sütun
· Kuranda dudak
· Kuranda çanak
· Kuranda bilgin
· Kuranda avuç
· Kuranda arazi
· Kuranda ahali
· Kuranda usta
· Kuranda leş
· Kuranda kabuk
· Kuranda dallar

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda alçak gönüllülük

Güzel Kurani kerimimizde geçen alçak gönüllülük ile ilgili ayetler. Kuranda geçen alçak gönüllülük ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda alçak gönüllülük ile alakali tahmini 4 ayet geçiyor
5:54 - Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar. Bu, Allah'ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah, geniş ihsan sahibidir, her şeyi çok iyi bilendir.
17:24 - İkisine de acıyarak tevazu kanatlarını indir. Ve şöyle de: "Ey Rabbim! Onların beni küçükten terbiye edip yetiştirdikleri gibi, sen de kendilerine merhamet et."
22:34 - Her ümmet için Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanların üzerine O'nun adını ansınlar diye bir mabed yapmışızdır. Hepinizin ilâhı bir tek ilâhtır. Onun için yalnız O'na teslim olan müslümanlar olun. (Ey Muhammed!) Allah'a itaat eden alçak gönüllüleri müjdele.
25:63 - O çok merhametli Allah'ın (has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve cahil kimseler kendilerine laf attığı zaman (incitmeksizin) "selam" derler (geçerler).


· acizlik-aciz bırakmak · yakup (as) · zindan · sırça · süt anaları · sır · şeytan · karun · arkadaş · gazap · arafat · kavga · ölü · ayakkabı · din · basiret · böbürlenmek · verim · nimet · evlat edinme · tekbir · yuvarlanmak · nikah · zaaf · cahiliye · bakır · domuz · kale · manastır · dilsiz · zebaniler · irem · yaşlanmak · anahtar · göz kayması · cennet · harut ve marut · mutsuzluk · çift · lokman (as)
· taht · boğaz · balçık · avcı · üşenme · velayet · dirhem · ürün · kasaba · güvence · yuvarlanmak · bağırsak · alçaltmak · zerre · suva · susuzluk · ashab-ı yemin · gül · bilezik · sırdaş · sidretü`l münteha · temsil etmek · gırtlak · elyesa (as) · yastık · yaya · başkaldırmak · rahip · bozguna uğratmak · meş`ar-ı haram · bekke · gümüş · beyaz · zaaf · denemek · eykeliler · alev · darlık · beyt · asma · yakîn · sabii · kazık · erzak · çerağ · arim seli · övgü · aldanış · yakut · fidye
· Kuranda alçak gönüllülük · Kuranda boşanmak · Kuranda sabır · Kuranda yetim · Kuranda emzirmek · Kuranda inşa etmek · Kuranda savaş · Kuranda nuh (as) ve kavmi · Kuranda itaat ve isyan · Kuranda zalim
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Gayb · Sev' · Bâtın · Yu’fekun · Ferîk · Tenkil · Vâhiye · Zenub · Vekâr · Dekk

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber