Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda ürün
· Kuranda ahali
· Kuranda dirhem
· Kuranda pota
· Kuranda sağnak
· Kuranda şiar
· Kuranda sırça
· Kuranda tünel
· Kuranda uşak
· Kuranda vezir
· Kuranda yaya
· Kuranda yuvarlanmak
· Kuranda zü`lkifl
· Kuranda tavan
· Kuranda sütun
· Kuranda otlak
· Kuranda merdiven
· Kuranda kamçı
· Kuranda gömlek

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda ara bulma

Güzel Kurani kerimimizde geçen ara bulma ile ilgili ayetler. Kuranda geçen ara bulma ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda ara bulma ile alakali tahmini 6 ayet geçiyor
2:182 - Her kim de vasiyet edenin, bir hata işlemesinden veya bir günaha girmesinden endişe eder de tarafların arasını düzeltirse, ona bir vebal yoktur. Şüphesiz ki, Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.
2:224 - Sözünüzde durmanız, kötülükten sakınmanız ve insanların arasını düzeltmeniz için, Allah'ı yeminlerinize hedef veya siper edip durmayın. Allah, her şeyi işitir ve bilir.
4:35 - Eğer karı-koca arasının açılmasından endişeye düşerseniz bir hakem erkeğin tarafından, bir hakem de kadının ailesinden kendilerine gönderin. Bu arabulucu hakemler gerçekten barıştırmak isterlerse, Allah karı-koca arasındaki dargınlık yerine geçim verir. Şüphesiz ki Allah hakkıyla bilendir, her şeyin aslından haberdardır.
4:114 - Bir sadaka vermeyi yahut iyilik yapmayı veyahut da insanlar arasını düzeltmeyi emreden(ler)inki hariç, onların aralarındaki gizli gizli konuşmalarının çoğunda hiçbir hayır yoktur. Kim bunları sırf Allah'ın rızasını kazanmak için yaparsa, yakında ona büyük bir mükafat vereceğiz.
49:9 - Eğer müminlerden iki grup birbirleriyle vuruşurlarsa aralarını düzeltin. Şayet biri ötekine saldırırsa, Allah'ın buyruğuna dönünceye kadar saldıran tarafla savaşın. Eğer dönerse aralarını adaletle düzeltin ve (her işte) adaletli davranın. Şüphesiz ki Allah, adil davrananları sever.
49:10 - Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki rahmete eresiniz.


· aşırılık · mescid-i aksa · bekçi · vefat · heykel · iftira · salat · üzüm · peygamberleri h... · taşkınlık · kuyu · şehvet · katip · eşya · soğan · mallar · tutku · altın · bedevi · alimler · üvey · torun · yesrib · imza · bedir · düşman · karınca · bedbaht · levh-i mahfuz · bal · dabbet-ül arz · açlık · mesken · ashab-ı meş`eme · emel · şarap · dilsiz · ebrar · incil · alay
· adaş · efsane · ürün · adam-adamlar · dirhem · vedd · tünel · hanif (muvahhid) · emanete riayet · yonca · açığa vurmak · şiar · vezir · yatak · arazi · döl yatağı · arim seli · papaz · yenilgi · aldatıcı · bıkkınlık · yakut · yuvarlanmak · peygamberleri h... · ashab-ı meymene · cenin · yorgun · yaya · övülmek · imza · vadi · bekçi · yağ · inşa etmek · kum yığını · uşak · başkaldırmak · yarış · tabut · yalvarmak · mercimek · eşya · ilimde derinleşenler · ahlak · sağduyu · aşırılık · şihab · taşkınlık · kabuk · savaşta taktik ...
· Kuranda ara bulma · Kuranda ress halkı · Kuranda muhammed`in (as... · Kuranda allah`ın birliği · Kuranda cehennem · Kuranda kadınlar · Kuranda zina · Kuranda nuh (as) ve kavmi · Kuranda büyü-büyücü · Kuranda hz musa (as)
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Na'im · Hıns · Raqîb · Redd · Ashâbu'l-Meymene · Nûh · Eratibtum · Sefer · Uzzâ · Mekâbir

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber