Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda akıl
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda usta
· Kuranda hicr halkı
· Kuranda ıssız
· Kuranda karargah
· Kuranda kocakarı
· Kuranda kocamışlık
· Kuranda kupalar
· Kuranda odalar
· Kuranda onarma
· Kuranda sağnak
· Kuranda şiar
· Kuranda tünel
· Kuranda uşak
· Kuranda verg
· Kuranda yuvarlanmak
· Kuranda tavan
· Kuranda ölçek
· Kuranda katip
· Kuranda kasaba

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda emir

Güzel Kurani kerimimizde geçen emir ile ilgili ayetler. Kuranda geçen emir ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda emir ile alakali tahmini 10 ayet geçiyor
3:152 - Siz Allah'ın izni ile düşmanlarınızı öldürürken, Allah, size olan vaadini yerine getirmiştir. Allah size sevdiğiniz (galibiyeti) gösterdikten sonra zaafa düştünüz. (Peygamber'in verdiği) emir hakkında tartışmaya kalkıştınız ve isyan ettiniz. Kiminiz dünyayı istiyordu, kiminiz ahireti istiyordu. Sonra Allah sizi, denemek için onlardan geri çevirdi ve sizi bağışladı. Allah müminlere karşı çok lütufkârdır.
3:186 - Muhakkak siz, mallarınız ve canlarınız hususunda imtihan olunacaksınız. Sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve Allah'a ortak koşanlardan size eziyet verici bir çok söz işiteceksiniz. Eğer sabreder ve Allah'dan gereği gibi korkarsanız, şüphesiz işte bu azmi gerektiren işlerdendir.
5:52 - Kalblerinde hastalık bulunanların :" Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek, onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah, bir fetih ihsan eder veya katından bir emir (iş) getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.
7:54 - Şüphesiz Rabbiniz Allah, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arş üzerine hükümran oldu. O, geceyi durmadan onu kovalayan gündüze bürüyüp örter; güneş, ay ve yıldızlar emrine âmâdedir. İyi biliniz ki yaratma ve emir O'nundur. Âlemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir.
30:4 - (Bu da) birkaç yıl içinde (olacaktır). Onların bu yenilgilerinden önce de sonra da emir Allah'ındır ve o gün müminler, sevineceklerdir.
44:5 - O gecede her hikmetli iş tarafımızdan bir emirle ayrılır. Gerçekten biz Rabbin tarafından bir rahmet olarak peygamberler göndeririz. Şüphesiz ki O, herşeyi işitir ve bilir.
45:17 - Din hususunda onlara apaçık deliller verdik. Fakat onlar, kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki çekememezlik ve düşmanlık yüzünden ayrılığa düşmüşlerdi. Şüphesiz Rabbin, ayrılığa düştükleri şeylerde, kıyâmet günü aralarında hükmedecektir.
45:18 - Sonra (Ey Muhammed) seni din hususunda apaçık bir şeriat sahibi kıldık. Sen ona uy, bilmeyenlerin hevâ ve heveslerine uyma.
65:12 - Allah O'dur ki yedi göğü ve yerden de onlar kadarını yarattı. Emir bunlar arasında iner ki Allah'ın her şeye kâdir olduğunu ve Allah'ın bilgisinin, her şeyi kuşattığını bilesiniz.
82:19 - O gün, hiç kimsenin başkası için hiçbir şeye sahip olamadığı gündür. O gün buyruk yalnız Allah'ındır.


· mağara · zürriyet · tekbir · incir · ishak (as) · karun · nimet · özgür · yetim · adalet-adil olmak · allah`ın insanlara-rahmeti · kısas · ebrar · uzza · ücret · yaşlı · lokman (as) · neshetmek · ismail (as) · selsebil · sadık · koyun · arazi · köpek · emel · azer · kavga · haraç · sarımsak · infak · zeytin · ahlak · sütun · bağırsak · pişmanlık · kötü ad takmak · katır · karia · kafile · firavun
· vefat · ortaya çıkmak · mercimek · bağırsak · kalpleri ısındı · buzağıya tapınma · ashab-ı uhdud · yalvarmak · leş · medine · boş vakit geçirmemek · karargah · dudak · değnek · arslan · bilezik · mütekebbir · elyesa (as) · yemini bozmak · beyt · ilimde derinleşenler · risalet · maşaallah · yiyecek · emir sahipleri · taht · oklar · traş etmek · tur · alın · misak · maden · adaş · şaibe · irin · tutku · ağıl · kuşluk vakti · tuğyan · kahkaha · ateş · sülb · kabuk · acur · katır · ıssız · vasiyet · koyun · çekiştirmek · fetva
· Kuranda emir · Kuranda namaz · Kuranda kadınlar · Kuranda dua · Kuranda din · Kuranda yağmur · Kuranda zikr · Kuranda kader · Kuranda içki · Kuranda fıtrat
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Kutûf · İqâmu's-Salât · Hâlidun · Bina · Felak · Zülkarneyn · Usbe · Menâsik · Medd · Fevâhîş

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber