Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda yuvarlanmak
· Kuranda katip
· Kuranda ağıl
· Kuranda facir
· Kuranda kafile
· Kuranda karargah
· Kuranda oklar
· Kuranda ürün
· Kuranda uşak
· Kuranda verg
· Kuranda verim
· Kuranda vezir
· Kuranda yeğus
· Kuranda tavan
· Kuranda sürgün
· Kuranda kasaba
· Kuranda kamçı
· Kuranda beşik
· Kuranda boğaz

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda eşya

Güzel Kurani kerimimizde geçen eşya ile ilgili ayetler. Kuranda geçen eşya ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda eşya ile alakali tahmini 8 ayet geçiyor
7:85 - Medyen'e de kardeşleri Şuayb'ı (gönderdik): "Ey kavmim, dedi, Allah'a kulluk edin, sizin O'ndan başka bir ilâhınız yoktur. Size Rabbinizden açık bir delil geldi: Ölçüyü ve tartıyı tam yapın, insanların eşyalarını eksik vermeyin, düzeltildikten sonra yeryüzünde bozgunculuk yapmayın; eğer inanan (insan)lar iseniz, böylesi sizin için daha iyidir!"
7:148 - Musa'nın arkasından kavmi, tutmuş süs takılarından böğüren bir buzağı heykeli edinmişlerdi. O buzağının kendilerine bir söz söylemediğini ve bir yol gösteremediğini görmemişler miydi? Fakat yine de onu tanrı edindiler ve zalimlerden oldular.
11:85 - "Ey kavmim! Ölçerken ve tartarken adaleti yerine getirin. Halkın malına densizlik etmeyin ve yeryüzünde fesatçılık yaparak fenalık etmeyin."
12:17 - Dediler ki: "Ey babamız! Biz gittik, aramızda yarış yapıyorduk. Yusuf'u da eşyamızın yanına bırakmıştık. Bir de baktık ki, onu kurt yemiş. şu anda biz doğru da söylesek, yine de sen bize inanacak değilsin."
12:79 - O dedi ki: "Eşyamızı yanında bulduğumuzdan başkasını tutuklamaktan Allah korusun. Çünkü öyle yaparsak zalimlerden oluruz."
20:87 - Onlar dediler ki: "Biz sana verdiğimiz sözden, kendiliğimizden caymadık. Fakat biz o (Kıbtî) kavminin süs eşyasından bir takım ağırlıklar yüklenmiştik. Onları (ateşe) attık. Sâmirî de (kendi mücevheratını) böylece atmıştı."
26:183 - "Halkın eşyalarını değerinden düşürmeyin. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın."
35:12 - Hem iki deniz eşit olmuyor. Şu tatlı, hararet keser, içerken (boğazdan) kayar; şu da tuzlu, yakar kavurur. Bununla beraber her birinden taze bir et yersiniz ve bir ziynet çıkarır, giyinirsiniz. Allah'ın lütfundan nasib arayasınız diye suyu yara yara giden gemileri de görürsün. Gerek ki şükredeceksiniz.


· rehber · fidye · hıristiyanlar · samiri · başkaldırmak · karia · talut · sahte peygamberler · davud (as) · arş (kürsü) · nesr · umre · ganimetler · şımarmak-şımarıklık · huşu · kalem · darlık · savaşta taktik ... · sünnet · bebek · taşkınlık · hud (as) ve ad kavmi · sapık · zamanın göreceliği · adım · dalgıç · adalet-adil olmak · tırnak · babil · zencefil · havari · sidretü`l münteha · mutluluk · ay · baygınlık · rüzgar · göz dikmek · inek · savaşta namaz · güvence
· oklar · tuğyan · muhsin · karargah · haraç · selsebil · yakîn · kıtalar · ölçüyü-tartıyı ... · merdiven · imran · ashab-ı yemin · pazar · bahçe · savaşta taktik ... · ashab-ı uhdud · vakıa · mesken · güve · keffaret · sadık · yuvarlanmak · yorum · siper · doğu-batı · mütekebbir · kuşku · meş`ar-ı haram · ödül · ırz · peygamberleri h... · yesrib · alçaltmak · zaaf · öğle · ucuz · başak rüyası ve tabiri · arazi · yazıcı · yeğus · tabut · bozguna uğratmak · emir sahipleri · beşik · hakem · soğuk · kötü ad takmak · beyt · medine · yürek acısı
· Kuranda eşya · Kuranda borç · Kuranda cihad · Kuranda şeytan · Kuranda rızık · Kuranda zekat · Kuranda iffet · Kuranda yarış · Kuranda sabır · Kuranda bedir
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Dîzâ · Elem ye’n · Fe’azzeznâ · Ravdât · Bess · Meşrabehum · Husufî'l-Kamer · Hucu' · Atet · Ğâfir,

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber