Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda çanak
· Kuranda kabuk
· Kuranda erzak
· Kuranda gırtlak
· Kuranda muvahhid
· Kuranda uzza
· Kuranda verim
· Kuranda ye`uk
· Kuranda merdiven
· Kuranda kaynak
· Kuranda damga
· Kuranda yün
· Kuranda usta
· Kuranda dirhem
· Kuranda eykeliler
· Kuranda facir
· Kuranda güvence
· Kuranda minnet
· Kuranda odalar

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda hırsız-hırsızlık

Güzel Kurani kerimimizde geçen hırsız-hırsızlık ile ilgili ayetler. Kuranda geçen hırsız-hırsızlık ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda hırsız-hırsızlık ile alakali tahmini 6 ayet geçiyor
5:38 - Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allah'dan bir ceza olarak ellerini kesin. Allah daima üstündür, hikmet sahibidir.
12:70 - Sonra onların bütün hazırlıklarını görünce, su kabını kardeşinin yükünün içine koydu. Sonra bir tellal şöyle bağırdı: "Hey kervan! Siz hırsızsınız, hırsız!"
12:73 - "Allah'a yemin ederiz ki," dediler, "Muhakkak siz de anlamışsınızdır ya, biz buraya fesat çıkarmak için gelmedik. Biz hırsız da değiliz."
12:77 - Dediler ki: "Eğer o çalmışsa, daha önce bunun kardeşi de çalmıştı". O vakit Yusuf bunu içine attı, onlara hiç belli etmeden: "Siz çok fena bir mevkidesiniz, ne sıfat verdiğinizi Allah çok iyi biliyor" dedi.
12:81 - "Siz dönün de babanıza deyin ki: Ey babamız! İnan ki, oğlun hırsızlık yaptı. Biz ancak bildiğimize şahitlik ediyoruz. Yoksa gaybın bekçileri değiliz."
60:12 - Ey Peygamber! İnanmış kadınlar sana gelip Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmamaları, hırsızlık etmemeleri, zina etmemeleri, çocuklarını öldürmemeleri, elleri ile ayakları arasında bir iftira uydurup getirmemeleri, iyi bir işte sana karşı gelmemeleri hususunda sana bey'at ederlerse onların bey'atlarını al ve onlar için Allah'tan mağfiret dile. Şüphesiz Allah, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.


· haraç · adalet-adil olmak · zan · kurban · erzak · arazi · fuhuş · mükafat · ölçek · tekbir · bulut · hile · müstağni · söz verme · toprak · damla · böbürlenmek · huşu · savaşta namaz · tağut · torun · şehir · otlak · giyim · sütun · fetih · bıçak · alimler · şihab · sevgi · orta · israiloğulları · azgın · oklar · buzağıya tapınma · tesbih · sevinç · ağlamak · kurt · şimşek
· şefkat · yenilgi · açığa vurmak · alıkoymak · savaşta taktik ... · bakla · ekin · vedd · adım · önder · övülmek · suva · arz · zillet · güvence · tomurcuk · arazi · kazık · talut · çanak · salih (as) ve s... · uzza · parmak · meş`ar-ı haram · gırtlak · arim seli · beyaz · aşiret · şehvet · cudi · niyet · şölen · ıssız · sofra · ürün · yaygara · neshetmek · göz aydınlığı · dalgıç · eykeliler · mütekebbir · irem · risalet · antlaşma · batıl · büyüklük taslamak · iblis · zamanın göreceliği · tutku · kavga
· Kuranda hırsız-hırsızlık · Kuranda huri · Kuranda yahudi · Kuranda zina · Kuranda arapça · Kuranda şefaat · Kuranda israiloğulları · Kuranda domuz · Kuranda uyku · Kuranda peygamberler
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Adl [15] · Adl [17] · Bu'del meşrikayn [143] · Vesiyâbeke fetahhir [99] · Nea bicanibihi [49] · Mennain li’l-hayr [169] · Darebna ala azanihim [66] · İsterekessem'e [284] · Ahlede ilel ard [61] · Ala harfin [129]

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber