Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda ahali
· Kuranda dirhem
· Kuranda yaya
· Kuranda sulamak
· Kuranda güve
· Kuranda gırtlak
· Kuranda pota
· Kuranda sırça
· Kuranda verim
· Kuranda vezir
· Kuranda yontmak
· Kuranda zü`lkifl
· Kuranda sürgün
· Kuranda otlak
· Kuranda ölçek
· Kuranda çanak
· Kuranda astar
· Kuranda arazi
· Kuranda yaygı

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda hırsız-hırsızlık

Güzel Kurani kerimimizde geçen hırsız-hırsızlık ile ilgili ayetler. Kuranda geçen hırsız-hırsızlık ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda hırsız-hırsızlık ile alakali tahmini 6 ayet geçiyor
5:38 - Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allah'dan bir ceza olarak ellerini kesin. Allah daima üstündür, hikmet sahibidir.
12:70 - Sonra onların bütün hazırlıklarını görünce, su kabını kardeşinin yükünün içine koydu. Sonra bir tellal şöyle bağırdı: "Hey kervan! Siz hırsızsınız, hırsız!"
12:73 - "Allah'a yemin ederiz ki," dediler, "Muhakkak siz de anlamışsınızdır ya, biz buraya fesat çıkarmak için gelmedik. Biz hırsız da değiliz."
12:77 - Dediler ki: "Eğer o çalmışsa, daha önce bunun kardeşi de çalmıştı". O vakit Yusuf bunu içine attı, onlara hiç belli etmeden: "Siz çok fena bir mevkidesiniz, ne sıfat verdiğinizi Allah çok iyi biliyor" dedi.
12:81 - "Siz dönün de babanıza deyin ki: Ey babamız! İnan ki, oğlun hırsızlık yaptı. Biz ancak bildiğimize şahitlik ediyoruz. Yoksa gaybın bekçileri değiliz."
60:12 - Ey Peygamber! İnanmış kadınlar sana gelip Allah'a hiçbir şeyi ortak koşmamaları, hırsızlık etmemeleri, zina etmemeleri, çocuklarını öldürmemeleri, elleri ile ayakları arasında bir iftira uydurup getirmemeleri, iyi bir işte sana karşı gelmemeleri hususunda sana bey'at ederlerse onların bey'atlarını al ve onlar için Allah'tan mağfiret dile. Şüphesiz Allah, çok bağışlayan, çok merhamet edendir.


· seher · deri · hayvanlar · mesken · fesat-fesatçılık · güvenilirlik · secde · mescid · hırsız-hırsızlık · haraç · borç · önder · adam öldürmek · ürün · tedbir · basiret · şifa · pota · beyinsiz · bilgin · yusuf (as) · ağaç · meyve · iyilik · at · kocakarı · avuç · kadınlar · deniz · kısmet aramak · binek · ıssız · dul · imran · terazi · rüzgar · tavaf · şehir · nöbet · fecir
· azık · emanete riayet · alın · mercimek · aldatıcı · yakîn · fıtrat · şihab · vedd · yürek acısı · sidretü`l münteha · şehir · haber · darlık · imza · gırtlak · sahife · onarma · sürgün · aldanış · rabıta · eşek · alçaltmak · güve · kocakarı · sulamak · yaprak · adım · yontmak · ölçek · mütekebbir · astar · adaş · yaya · ahali · çanak · ebu leheb · biat · hüdhüd · yaygı · zikr · ihtiyar · arazi · kemik · zillet · sihirbaz · ağlamak · imran · lakap · muhkem ve müteş...
· Kuranda hırsız-hırsızlık · Kuranda namaz · Kuranda arş (kürsü) · Kuranda adem · Kuranda hayvanlar · Kuranda yemin · Kuranda aşiret · Kuranda içki · Kuranda delil · Kuranda bulut
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Eratibtum · Takvim · Yesta’tebun · Yekterifu · Zill · Redd · Arafat · Yehifu · Raybe'l-menûn · Seyahat

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber