Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda ağıl
· Kuranda ahali
· Kuranda sırça
· Kuranda tahta
· Kuranda yeğus
· Kuranda tavan
· Kuranda astar
· Kuranda arazi
· Kuranda çerağ
· Kuranda dallar
· Kuranda imza
· Kuranda odalar
· Kuranda pazar
· Kuranda saray
· Kuranda sülb
· Kuranda suva
· Kuranda tomurcuk
· Kuranda verg
· Kuranda tepe

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda içki

Güzel Kurani kerimimizde geçen içki ile ilgili ayetler. Kuranda geçen içki ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda içki ile alakali tahmini 7 ayet geçiyor
2:219 - Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece Allah, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz.
5:90 - Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.
5:91 - Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?
10:4 - Dönüşünüz hep O'nadır. Allah'ın vaadi haktır. Herşeyi ilk baştan yaratan O'dur. Sonra iman edip salih amel işleyenleri hak ettikleri ölçüde mükâfatlandırmak için geri döndürecek olan yine O'dur. Kâfirlere de inkâr ettikleri için kaynar sudan bir içki ve acıklı bir azap vardır.
16:67 - Hurma ve üzüm ağaçlarının meyvalarından da hem içki, hem de güzel gıdalar edinirsiniz. Şüphesiz ki bunda aklını kullanan kimseler için büyük bir ibret vardır.
18:29 - Ve de ki: O hak Rabbimizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin. Çünkü biz zalimler için öyle bir ateş hazırlamışız ki, duvarları, çepeçevre onları içine alacaktır. Eğer feryad edip yardım isteseler, erimiş maden gibi yüzleri haşlayan bir su ile cevap verilir. O ne kötü bir içecek ve ne kötü bir dayanma yeri!
37:67 - Sonra üzerine onlar için kaynar bir içecek vardır.


· fitne · bencil · açığa vurmak · doğu-batı · bitki · tuzak-düzen kurmak · adım · ekin · zekeriya (as) · topuk · ıssız · ekmek · genç · çöl · ceset · başkaldırmak · ufuk · çamur · hoşgörmek · yağ · göz-kaş işareti · borç · talut · ye`uk · zü`lkifl · saray · musibet · istişare · vahiy · manastır · mısır · kutsal · akıl · çanak · havari · yuva · tabut · cuma · safha · kardeşlik-kardeşler
· vedd · aşiret · fey · kıtalar · sağduyu · alın · vadi · sofra · avuç · sırça · müheymin · inşa etmek · acur · arim seli · ashab-ı meş`eme · gömlek · fısk · kabuk · sulamak · susuzluk · siper · sürgün · vehm · beşik · amca · bilgin · efsane · tahta · güvenlik · muhsin · vefat · manastır · bakla · kasırga · adım · zillet · azık · aldatıcı · ahali · avcı · emir sahipleri · topal · ağaç kurdu · ispat · bozguna uğratmak · çekiştirmek · usta · savaşmama izni alanlar · üvey · haber
· Kuranda içki · Kuranda müminler · Kuranda incil · Kuranda öğüt · Kuranda mutluluk · Kuranda sabır · Kuranda hüdhüd · Kuranda üzüm · Kuranda karun · Kuranda zan
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Rızk · Yesta’tebun · Fi · Tesevveru · Nebeznâhum · Mudtar · İddet · Âlî · Redd · Fenfecerat

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber