Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda akıl
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda usta
· Kuranda katip
· Kuranda kasaba
· Kuranda kamçı
· Kuranda havuz
· Kuranda gömlek
· Kuranda damga
· Kuranda yamaç
· Kuranda manastır
· Kuranda erzak
· Kuranda facir
· Kuranda imza
· Kuranda karargah
· Kuranda kocakarı
· Kuranda minnet
· Kuranda oklar
· Kuranda onarma
· Kuranda şiar
· Kuranda sırça

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda içki

Güzel Kurani kerimimizde geçen içki ile ilgili ayetler. Kuranda geçen içki ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda içki ile alakali tahmini 7 ayet geçiyor
2:219 - Ey Muhammed! Sana şarap ve kumardan soruyorlar. De ki: Bu ikisinde büyük bir günah, bir de insanlar için bazı menfaatler vardır. Fakat günahları, menfaatlerinden daha büyüktür. Yine sana neyi infak edeceklerini soruyorlar. De ki: İhtiyaçtan fazlasını infak edin. İşte böylece Allah, size âyetlerini açıklıyor. Umulur ki siz düşünürsünüz.
5:90 - Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fal okları şeytan işi birer pisliktir. Bunlardan kaçının ki, kurtuluşa eresiniz.
5:91 - Şeytan, içki ve kumarla sizin aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçtiniz değil mi?
10:4 - Dönüşünüz hep O'nadır. Allah'ın vaadi haktır. Herşeyi ilk baştan yaratan O'dur. Sonra iman edip salih amel işleyenleri hak ettikleri ölçüde mükâfatlandırmak için geri döndürecek olan yine O'dur. Kâfirlere de inkâr ettikleri için kaynar sudan bir içki ve acıklı bir azap vardır.
16:67 - Hurma ve üzüm ağaçlarının meyvalarından da hem içki, hem de güzel gıdalar edinirsiniz. Şüphesiz ki bunda aklını kullanan kimseler için büyük bir ibret vardır.
18:29 - Ve de ki: O hak Rabbimizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin. Çünkü biz zalimler için öyle bir ateş hazırlamışız ki, duvarları, çepeçevre onları içine alacaktır. Eğer feryad edip yardım isteseler, erimiş maden gibi yüzleri haşlayan bir su ile cevap verilir. O ne kötü bir içecek ve ne kötü bir dayanma yeri!
37:67 - Sonra üzerine onlar için kaynar bir içecek vardır.


· niyet · kin · övülmek · sevgi · zorluk-zorlama · sütun · taht · belge · tuz · bilgin · sol · sihir · ümitsizlik · saray · damga · medine · kadeh · süleyman (as) · sevap · ahlak · emir · ilyas (as) · emanet · nikah · ortak koşmak · maymun · cahillik · nuh (as) ve kavmi · düşman · eşya · yemin · adaş · hudeybiye barışı · kazık · imza · şaibe · kafile · gül · yalvarmak · velayet
· üvey · plan · yenilgi · neshetmek · üzeyir · topal · saat · çöl · kahin · kanat · zürriyet · antlaşma · ashab-ı meymene · kasırga · haraç · ress halkı · siper · sihirbaz · sırt · yaygara · takvim · avcı · rum · odun · kilise · ashab-ı meş`eme · yorum · meta · dişi · beyaz · merdiven · sel · arz · sağduyu · sulamak · çekici · mürekkep · savaştan kaçanl... · sürgün · azık · haber · kadeh · balçık · savaşmama izni alanlar · zikr · kaburga · aldanış · bıçak · ucuz · yaya
· Kuranda içki · Kuranda uyarıcı · Kuranda koyun · Kuranda bal · Kuranda akıl · Kuranda put · Kuranda sevgi · Kuranda infak · Kuranda gülmek · Kuranda zalim
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Takfiye · Fıtrat · Zencebîl · Mutahhera · Husn · Be's · Kamtarîr · Neffâsâtin Fi'l-'Ukad · Râsiyât · Hâmidûn

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber