Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda akıl
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda sülb
· Kuranda zü`lkifl
· Kuranda kefil
· Kuranda pota
· Kuranda sağnak
· Kuranda ye`uk
· Kuranda kamçı
· Kuranda astar
· Kuranda kabuk
· Kuranda fısk
· Kuranda hicr halkı
· Kuranda kupalar
· Kuranda şiar
· Kuranda suva
· Kuranda tünel
· Kuranda vedd
· Kuranda verg
· Kuranda verim
· Kuranda yaya

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda inci

Güzel Kurani kerimimizde geçen inci ile ilgili ayetler. Kuranda geçen inci ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda inci ile alakali tahmini 8 ayet geçiyor
16:14 - Yine denizden taze et (balık) yiyesiniz ve ondan takındığınız süs eşyasını çıkarasınız diye, denizi emrinize veren Allah'tır. Gemilerin denizde suyu yararak gittiklerini görüyorsun. Lütfundan rızık aramanız ve şükretmeniz için Allah böyle yapmıştır.
22:23 - Şüphesiz Allah iman edip yararlı iş işleyenleri, altından ırmaklar akan cennetlere koyacak, orada altın bilezikler ve inciler takınacaklar. Oradaki elbiseleri de ipektendir.
24:35 - Allah, göklerin ve yerin nurudur (aydınlatıcısıdır). O'nun nurunun temsili, içinde lamba bulunan bir kandil gibidir. O lamba bir billur içindedir; o billur da sanki inciye benzer bir yıldız gibidir ki, doğuya da batıya da nisbet edilemeyen mübarek bir ağaçtan çıkan yağdan tutuşturulur. (Bu öyle bir ağaç ki) yağı, nerdeyse, kendisine ateş değmese bile ışık verir. (Bu ışık) nurb üstüne nurdur. Allah dilediği kimseyi nuruyla hidayete iletir. Allah insanlara (işte böyle) misal verir; Allah her şeyi bilir.
35:33 - Onlara Adn cennetleri vardır. Onlar oraya gireceklerdir. Orada altın bilezikler ve incilerle süsleneceklerdir. Orada elbiseleri de ipektir.
52:24 - Kendilerine ait bir takım hizmetçiler de onların etrafında dönerler. Bu gençler sanki sedefleri içine gizlenmiş inci gibidirler.
55:22 - İkisinden de inci ve mercan çıkar.
56:23 - Saklı inciler gibi,
76:19 - Etraflarında ölümsüz hizmetçiler dolaşır, onları görünce saçılmış inciler sanırsın.


· ihtiyar · merdiven · at · suç-suçlu · gülmek · tomurcuk · sarp · denemek · mütekebbir · kadınların giyimi · hüdhüd · rahimler · hacc · mallar · dua · alın · muhammed`in (as... · kurt · infak · tartı · bedevi · topal · eşya · rüya · övülmek · hırsız-hırsızlık · ashab-ı uhdud · evlatlar · sonsuzluk · yıldırım · yonca · emanet · ziynet · avcı · kıskançlık · incil · güvende olmak · ürün · vahşi hayvan · adaş
· neshetmek · karia · yontmak · yaygara · kağıt · dişi · erginlik · şiar · yemiş · karargah · keffaret · aldatıcı · şaibe · inşa etmek · kum yığını · kafile · zü`lkifl · parmak · kanat · dudak · vakıa · toz · ye`uk · sülb · din günü · dalgıç · tünel · kazık · suva · acur · kemik · ırz · kamçı · mahrem olanlar · cenin · arslan · sütun · muvahhid · ahali · erzak · odalar · sırdaş · neşe · kupalar · fısk · astar · kabuk · asma · müstağni · topuk
· Kuranda inci · Kuranda genç · Kuranda ordu · Kuranda zü`l-karneyn · Kuranda haram aylar · Kuranda kadir gecesi · Kuranda zikir · Kuranda tevbe · Kuranda zina · Kuranda sabır
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Feetemmehunne · Meskenet · Teshir · Sulb · İhtilâk · Nunsihâ · Küdye · Mu'sade · Dua · Netebevveu

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber