Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda akıl
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda sağnak
· Kuranda ye`uk
· Kuranda çanak
· Kuranda boğaz
· Kuranda oklar
· Kuranda pota
· Kuranda uşak
· Kuranda verim
· Kuranda zü`lkifl
· Kuranda toz
· Kuranda taşkınlık
· Kuranda güve
· Kuranda beşik
· Kuranda yastık
· Kuranda dirhem
· Kuranda erginlik
· Kuranda gırtlak
· Kuranda imza
· Kuranda ıssız

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda kıskançlık

Güzel Kurani kerimimizde geçen kıskançlık ile ilgili ayetler. Kuranda geçen kıskançlık ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda kıskançlık ile alakali tahmini 8 ayet geçiyor
2:90 - Ne kadar çirkindir o uğruna kendilerini sattıkları şey ki; Allah'ın kullarından dilediğine kendi lütuf ve kereminden vahiy indirmesine kafa tutarak, Allah ne indirdiyse hepsini inkâr ettiler. İşte bu yüzden de gazap üstüne gazaba uğradılar. Can yakıcı azap asıl kâfirler içindir.
2:109 - Ehl-i kitaptan birçoğu arzu etmektedir ki, sizi imanınızdan sonra çevirip kâfir etsinler: Hak kendilerine iyice belirdikten sonra bile sırf nefsaniyetlerinden ve kıskançlıktan dolayı bunu yaparlar. Buna rağmen siz şimdi af ile, hoşgörüyle davranın tâ Allah emrini verinceye kadar. Şüphe yok ki Allah her şeye kâdirdir.
2:213 - İnsanlar tek bir ümmetti. Ayrılmaları üzerine Allah, rahmetinin müjdecileri ve azabının habercileri olmak üzere peygamberler gönderdi ve beraberlerinde hak ile ilgili kitap indirdi ki, insanların, aralarında ihtilaf ettikleri şeyler hakkında hakem olsun. Bunda da sırf o kitap verilenler, kendilerine bunca deliller geldikten sonra tuttular, aralarındaki hırs ve kıskançlık yüzünden anlaşmazlığa düştüler. Bunun üzerine Allah kendi izniyle, iman edenleri, onların hakkında anlaşmazlığa düştükleri hakka, ulaştırdı. Allah, dilediğini doğru yola iletir.
3:19 - Doğrusu Allah katında din, İslâm'dır; o kitap verilenlerin anlaşmazlıkları ise sırf kendilerine ilim geldikten sonra aralarındaki taşkınlık ve ihtirastan dolayıdır. Her kim Allah'ın âyetlerini inkâr ederse iyi bilsin ki, Allah hesabı çabuk görendir.
4:54 - Yoksa onlar, Allah'ın lütuf ve kereminden insanlara verdiği nimetleri kıskanıyorlar mı? Şüphesiz biz, İbrahim ailesine de kitap ve hikmeti vermiştik. Hem de onlara büyük bir mülk ve saltanat ihsan ettik.
4:128 - Eğer bir kadın kocasının geçimsizliğinden, yahut kendisinden yüz çevirmesinden endişe ederse, aralarında bir sulh yapmalarında, onlara bir günah yoktur. Sulh hep hayırlıdır. Zaten nefisler kıskançlığa hazırdır. Eğer iyi geçinir ve geçimsizlikten sakınırsanız, şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
48:15 - Siz ganimetleri almak için gittiğinizde geri kalanlar: "Bırakın biz de arkanıza düşelim." diyeceklerdir. Onlar, Allah'ın sözünü değiştirmek isterler. De ki: Siz bizimle gelemeyeceksiniz. Allah daha önce böyle buyurmuştur. Onlar size: "Bizi kıskanıyorsunuz." diyeceklerdir. Bilakis onlar, pek az anlayan kimselerdir.
81:24 - O, gayb hakkında cimri de değildir.


· gösteriş yapmak · cudi · güve · zevce · israf · hortum · tuz · ümmi · dabbet-ül arz · açığa vurmak · güvence · savaşta taktik ... · amel terazisi · zafer · ibrahim (as) ve kavmi · seher · taş · büyüklük taslamak · topal · saat · üvey · meryem · cihad · mürekkep · sülb · kabile · yaşlı · rüya · şiar · isa (as) · kader · hicret · kasaba · alamet · servet · gırtlak · hırsız-hırsızlık · sihirbaz · dul · ejderha
· vakıa · boğaz · avcı · vahşi hayvan · selsebil · vedd · yakîn · oklar · odalar · mürekkep · uşak · cenin · zaaf · sırça · gırtlak · fey · söz verme · verim · sürgün · dirhem · pota · kazık · hortum · cudi · ilyas (as) · kanıt · kaburga · kocamışlık · acur · kötü ad takmak · vezir · armağan · pazar · umre · ceset · ress halkı · efsane · ashab-ı yemin · sima · boşa çıkmak · yalan · bedevi · şölen · terazi · hurma · davar · bıkkınlık · atlas · ufuk · ekin
· Kuranda kıskançlık · Kuranda sabır · Kuranda zina · Kuranda levh-i mahfuz · Kuranda gökler · Kuranda yetim · Kuranda ölüm · Kuranda yahudi · Kuranda zekat · Kuranda yakup (as)
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Beriqa · Evtad · Menşur · Zalum · Uiddet · Cüded · Menûn · Dârü'l-İslâm · Akıbehû · Lâ te’alu

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber