Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda kabuk
· Kuranda sütun
· Kuranda odalar
· Kuranda oklar
· Kuranda sülb
· Kuranda suva
· Kuranda ürün
· Kuranda verim
· Kuranda zü`lkifl
· Kuranda topal
· Kuranda tavan
· Kuranda ölçek
· Kuranda kaynak
· Kuranda kasaba
· Kuranda kamçı
· Kuranda damga
· Kuranda astar
· Kuranda ahali
· Kuranda yaygı

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda ödül

Güzel Kurani kerimimizde geçen ödül ile ilgili ayetler. Kuranda geçen ödül ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda ödül ile alakali tahmini 20 ayet geçiyor
3:144 - Muhammed, ancak bir peygamberdir. Ondan önce de peygamberler gelip geçmiştir. Şimdi o ölür veya öldürülürse gerisin geriye (eski dininize) mi döneceksiniz? Kim (böyle) geri dönerse, Allah'a hiçbir şekilde zarar veremez. Allah şükredenleri mükafatlandıracaktır.
3:145 - Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kimseye ölmek yoktur. (Ölüm) belirli bir süreye göre yazılmıştır. Kim dünya menfaatini dilerse, kendisine ondan veririz. Kim de ahiret sevabını isterse ona da ondan veririz. Biz şükredenleri mükafatlandıracağız.
6:84 - Biz ona İshak'ı ve Yakub'u da hediye ettik: Hepsine de doğru yolu gösterdik. Nitekim daha önce Nuh'a ve onun soyundan Davud'a, Süleyman'a, Eyyub'a, Yusuf'a, Musa'ya ve Harun'a da yol göstermiştik. Biz güzel davrananlara böyle karşılık veririz.
12:22 - O, tam erginlik çağına gelince, kendisine ilim ve hüküm verdik. İşte biz, güzel iş yapanları böyle mükafatlandırırız.
16:31 - O girecekleri yer, Adn cennetleridir ki, altından ırmaklar akar. Orada Allah'tan korkanlara diledikleri nimetler vardır. İşte Allah, takva sahiplerini böyle mükafatlandırır.
25:75 - İşte onlar, sabretmelerine karşılık cennetin en yüksek makamları ile mükafatlandırılacaklar, orada hürmet ve selamla karşılanacaklardır.
28:14 - Musa yiğitlik çağına girip olgunlaşınca, biz ona hikmet ve ilim verdik. İşte güzel davrananları biz böyle mükafatlandırırız.
30:45 - Çünkü O, iman edip salih amel işleyenlere lütfundan mükafat verecektir. Çünkü O, kâfirleri sevmez.
34:4 - Çünkü Allah iman edip iyi ameller işleyenlere mükafat verecektir. İşte onlar için bir mağfiret ve cömertçe verilmiş bol rızık vardır.
37:80 - İşte biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız.
37:105 - "Rüyana gerçekten sadakat gösterdin, şüphesiz ki, biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız."
37:110 - İşte biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız.
37:121 - İşte biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız.
37:131 - İşte biz iyilik yapanları böyle mükafatlandırırız.
39:34 - Onlara, Rablerinin yanında ne dilerlerse vardır. İşte bu, iyilik yapanların mükafatıdır.
53:31 - Göklerde ve yerde bulunanlar hep Allah'ındır. Akıbet (sonuçta) kötülük yapanları yaptıkları ile cezalandıracak, güzel davrananları da daha güzeliyle mükafatlandıracaktır.
54:35 - Katımızdan bir nimet olarak. Biz şükredeni böyle mükafatlandırırız.
76:12 - Sabırlarına karşılık onlara bir cennet ve ipekten elbiseler verir.
77:44 - İşte biz güzel amel işleyenleri böyle mükafatlandırırız.
98:8 - Rableri katında onların mükâfatı, altlarından ırmaklar akan Adn cennetleridir. Orada ebedî olarak kalacaklardır. Allah onlardan razı olmuş, onlar da O'ndan razı olmuşlardır. İşte bu mükâfat, Rabbine saygı gösterene mahsustur.


· ürün · deve · demir · pınar · bilgin · alçak gönüllülük · aile · kahkaha · karia · dünya · sevap · yecüc mecüc · yeminin kefareti · müşrik · açığa çıkmak-çıkarmak · zaaf · ruhbanlık · emir · aziz · tur · zebaniler · ümmet · fasık · süt anaları · borç · put · aldatmak-aldatılmak · kur`an · dişi · süt · emir sahipleri · şölen · ağaç kurdu · mescid-i haram · haber · kısas · büyüklük taslamak · kaya · siper · sahte peygamberler
· siper · kureyş · bağırsak · eykeliler · adam-adamlar · dalgıç · sürgün · peygamberleri h... · balçık · başak rüyası ve tabiri · muhacir · aşırılık · bilezik · ashab-ı yemin · ayakkabı · izzet · sırdaş · armağan · papaz · tavan · mercan · kaynak · maden · başkaldırmak · sütun · hüsran · ayağın kayması · traş etmek · kanıt · kabuk · yemini bozmak · sevinç · sulamak · boşa çıkmak · erzak · yastık · uğursuz · ruhu`l kudüs · tebuk seferi · öç almak · sağır · ademoğulları · mağara · yesrib · kemik · odalar · soğan · mutsuzluk · bahçe · incir
· Kuranda ödül · Kuranda şeytan · Kuranda boşanmak · Kuranda muhammed`in (as... · Kuranda ağlamak · Kuranda eğlence · Kuranda dünya · Kuranda yunus (as) · Kuranda batıl · Kuranda göz
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Umyun · Âlî · Ashâbu'l-Meş'emeh · Cemm · el-Yemm · Ferâş · İslevhâ · Teredda · Ucâb · Yesr

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber