Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda yuvarlanmak
· Kuranda katip
· Kuranda ağıl
· Kuranda facir
· Kuranda kafile
· Kuranda karargah
· Kuranda oklar
· Kuranda sırça
· Kuranda ürün
· Kuranda uşak
· Kuranda verg
· Kuranda verim
· Kuranda vezir
· Kuranda yatsı
· Kuranda yaya
· Kuranda yeğus
· Kuranda tavan
· Kuranda sürgün
· Kuranda kaya

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda sihir

Güzel Kurani kerimimizde geçen sihir ile ilgili ayetler. Kuranda geçen sihir ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda sihir ile alakali tahmini 8 ayet geçiyor
5:110 - Allah şöyle diyecektir: "Ey Meryemoğlu İsa! Sana ve annene olan nimetimi hatırla! Hani seni Rûhu'l-Kudüs (Cebrâil) ile desteklemiştim. Beşikteyken ve kemâle ermişken insanlarla konuşuyordun. Sana yazıyı, hikmeti, Tevrat'ı ve İncil'i öğretmiştim. İznimle çamurdan kuş şeklinde bir şey yapmış ve ona üflemiştin, o da iznimle kuş olmuştu. Anadan doğma kör olanı ve alaca hastalığına yakalanmış kimseyi iznimle iyileştirmiştin. Ölüleri iznimle (hayata) çıkarmıştın. İsrailoğulları'na âyetlerle geldiğin ve onlardan inkâr edenlerin: "Bu ancak apaçık bir sihirdir" dedikleri zaman seni, onlardan korumuştum.
7:113 - O sihirbazlar Firavun'a geldiler: "Galip gelirsek bize muhakkak mükâfat var değil mi?" dediler.
7:116 - Musa, "Siz atın" dedi. Atacaklarını atınca herkesin gözünü büyülediler ve onları dehşete düşürdüler. Doğrusu büyük bir sihir gösterdiler.
7:120 - Sihirbazlar hep birden secdeye kapandılar.
20:58 - "O halde biz de senin sihrin gibi bir sihirle sana geleceğiz (karşına çıkacağız); şimdi bizimle senin aranda bir vakit ve bir buluşma yeri tayin et ki; ne senin, ne bizim caymayacağımız uygun bir yer olsun."
20:63 - (Sihirbazlar daha sonra Musa ve Harun'u göstererek şöyle) dediler: "Bu ikisi muhakkak sihirbazdır; büyüleriyle sizi yurdunuzdan çıkarmak ve de örnek dininizi yok etmek istiyorlar."
20:66 - Musa dedi ki: "Hayır, siz atın." Bir de ne görsün! Onların ipleri ve değnekleri, yaptıkları sihirden ötürü kendisine sanki yürüyorlarmış gibi geldi.
20:73 - "Doğrusu biz hem günahlarımıza, hem bizi zorladığın sihre karşı, bizi bağışlasın diye, Rabbimize iman ettik. Allah (sevabça senden) daha hayırlı ve (azab verme bakımından da) daha devamlıdır."


· yaygara · münafıklar · zırh · eşler · hainlik-ihanet · boğazlamak · allah`ın birliği · amel defteri · eyüb (as) · şeriat · nuh (as) ve kavmi · yiyecek · kanıt · nimet · komşu · otlak · güvende olmak · günah · yıldız · meryem · cünüplük · peygamberleri h... · idris (as) · ufuk · yorgun · öğüt · alın · kemik · yeğus · tedbir · damga · gazap · çamur · itaat ve isyan · maşaallah · merdiven · zorba · bağışlamak (affetmek) · ishak (as) · hendek savaşı
· kaya · oklar · katır · tuğyan · muhsin · karargah · kilise · haraç · selsebil · yakîn · kıtalar · yarış · ölçüyü-tartıyı ... · merdiven · yamaç · duman · imran · mevla · ashab-ı yemin · pazar · bahçe · çekici · dalgıç · çıplaklık · savaşta taktik ... · ashab-ı uhdud · vakıa · mesken · güve · keffaret · sadık · kutsal · yuvarlanmak · yorum · siper · doğu-batı · mütekebbir · kuşku · meş`ar-ı haram · ödül · ırz · aziz · peygamberleri h... · yesrib · göz-kaş işareti · alçaltmak · yuva · zaaf · öğle · ucuz
· Kuranda sihir · Kuranda dua · Kuranda yaşlanmak · Kuranda müminler · Kuranda lakap · Kuranda büyü-büyücü · Kuranda ihlas · Kuranda hayır (iyilik) · Kuranda namaz · Kuranda fuhuş
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Nebeznâhum · A'lâm · Dîzâ · Kasvet · Elem ye’n · Fe’azzeznâ · Ravdât · Bess · Meşrabehum · Fenfecerat

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber