Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda akıl
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda güve
· Kuranda arazi
· Kuranda yaygı
· Kuranda imza
· Kuranda kupalar
· Kuranda öğle
· Kuranda şiar
· Kuranda tünel
· Kuranda uşak
· Kuranda yaya
· Kuranda ye`uk
· Kuranda yuvarlanmak
· Kuranda toz
· Kuranda tavan
· Kuranda ölçek
· Kuranda katip
· Kuranda kasaba
· Kuranda havuz
· Kuranda gömlek

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda sünnet

Güzel Kurani kerimimizde geçen sünnet ile ilgili ayetler. Kuranda geçen sünnet ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda sünnet ile alakali tahmini 12 ayet geçiyor
3:137 - Muhakkak ki sizden önce birçok olaylar, şeriatler gelip geçmiştir. Yeryüzünde gezin, dolaşın da yalancıların sonunun nasıl olduğunu bir görün.
4:26 - Allah, sizlere bilmediklerinizi bildirmek, sizden öncekilerin yollarını size göstermek ve tevbenizi kabul etmek istiyor. Allah, her şeyi çok iyi bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.
7:185 - Allah'ın göklerdeki ve yerdeki mülkiyet ve tasarrufuna, Allah'ın yaratmış olduğu herhangi bir şeye ve ecellerinin gerçekten yaklaşmış olması ihtimaline hiç bakmadılar mı? Artık bu Kur'ân'dan sonra başka hangi söze inanacaklar.
8:38 - O kâfirlere de ki: Eğer bu işe son verirlerse daha önce yaptıkları bağışlanacak. Yok yine karşı koymaya başlar, isyana dönerlerse, önceki ümmetlere uygulanan kurallar kendilerine de uygulanacak. (Artık o ilâhî uygulamayı beklesinler.)
15:13 - Kur'âna iman etmezler, halbuki öncekilerin sünneti (inanmadıkları için başlarına gelenler) gelip geçmiştir.
17:77 - Bu, senden önce gönderdiğimiz bütün peygamberlerimiz hakkındaki sünnetimizdir. Bizim sünnetimizde herhangi bir değişme göremezsin.
18:55 - Kendilerine doğru yolu gösteren peygamber geldiğinde insanları, iman etmekten ve Rabblerinden günahlarının mağfiretini istemekten alıkoyan şey sadece geçmiş milletlerin başlarına gelen felaketlerin kendilerine de gelmesini veya ahiret azabının ansızın göz göre göre gelip çatmasını beklemek olmuştur.
33:38 - Peygambere Allah'ın takdir ettiği, mübah kıldığı şeyde bir darlık yoktur. Bundan önce geçen bütün peygamberler hakkında Allah'ın sünneti böyledir. Allah'ın emri ise biçilmiş bir kaderdir.
33:62 - Allah'ın bundan önce geçenler hakkındaki kanunu budur. Ve sen Allah'ın kanununu değiştirmeye asla çare bulamazsın.
35:43 - (Bu da) yeryüzünde bir kibirlenme ve bir suikast düzenidir. Halbuki fena düzen ancak sahibinin başına geçer. O halde öncekilerin kanunundan başka ne gözetiyorlar? Sen Allah'ın sünnetinde asla bir değişme bulamazsın. Sen Allah'ın sünnetinde asla bir başkalaşma da bulamazsın.
40:85 - Ama hışmımızı gördükleri zamanki imanları kendilerine fayda verecek değildi. Allah'ın, kulları hakkındaki geçe gelen kanunu budur. İşte kâfirler bu noktada hüsrana düştüler.
48:23 - Allah'ın öteden beri gelen kanunu budur. Allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.


· gemi · geçim · içki · tabut · savaşmama izni alanlar · imza · yeminin kefareti · kısır · yoksul · akraba · atlas · islam · sağır · bahçe · ıslah · işkence · ismail (as) · nesil · üzüm · kur`an · doğum · ahid-anlaşma · ihtiyar · göz-kaş işareti · altın · kafile · zürriyet · savaşta taktik ... · demir · alçak gönüllülük · bedir · tebuk seferi · mağara · ümmet · kurbağa · pislik · ucuz · mekke · samiri · musibet
· savaşta taktik ... · yaygara · yesrib · antlaşma · avcı · odun · yeğus · amca · kilise · takvim · inşaallah · söz verme · süt anaları · misal vermek · binek · yaya · kavruk bitki · tekbir · suret · fısk · nöbet · yuvarlanmak · sadık · vakıa · kevser · muhkem ve müteş... · selsebil · bozguna uğratmak · aldatıcı · zindan · kupalar · doğu-batı · zürriyet · dehşet · haraç · sabii · ashab-ı yemin · ashab-ı meymene · sima · meş`ar-ı haram · kasırga · beyinsiz · müstağni · huneyn günü · bakire · suç-suçlu · siper · ağaç kurdu · kazık · hardal tanesi
· Kuranda sünnet · Kuranda savaş · Kuranda sabır · Kuranda ahiret · Kuranda vaad · Kuranda sinek · Kuranda yemin · Kuranda gemi · Kuranda ilim · Kuranda uyku
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Etuhâccunenâ · Arabi · Hard · Kifleyn · Âsim · Unşuzu · Âhır · Kürsî · Zariyat · Mütekebbir

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber