Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda kafile
· Kuranda ıssız
· Kuranda tahta
· Kuranda tavan
· Kuranda sürgün
· Kuranda ölçek
· Kuranda katip
· Kuranda kasaba
· Kuranda gömlek
· Kuranda yaygı
· Kuranda yastık
· Kuranda dirhem
· Kuranda erzak
· Kuranda facir
· Kuranda gırtlak
· Kuranda karargah
· Kuranda kavruk bitki
· Kuranda kocakarı
· Kuranda kocamışlık

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda yeşil

Güzel Kurani kerimimizde geçen yeşil ile ilgili ayetler. Kuranda geçen yeşil ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda yeşil ile alakali tahmini 7 ayet geçiyor
6:99 - Gökten suyu indiren O'dur. Onunla her çeşit bitkiyi çıkardık, o bitkiden bir yeşillik çıkardık, ondan da birbiri üzerine binmiş taneler; hurmanın tomurcuğundan sarkan salkımlar, üzüm bağları, zeytin ve nar (bahçeleri) çıkarıyoruz. (Bunların) kimi birbirine benzer, kimi benzemez. Bunlar meyvelendikleri zaman meyvelerinin olgunlaşmasına bakın! Bunlarda inanan bir toplum için ibretler vardır.
12:43 - Bir gün melik (hükümdar) dedi ki: "Ben rüyamda yedi cılız ineğin yedi semiz ineği yediğini ve yedi yeşil başakla yedi kuru başak görüyorum. Ey ileri gelenler! Siz rüya tabir edebiliyorsanız benim bu rüyamın tabirini bana bildirin."
12:46 - "Ey Yusuf, ey doğru sözlü! Bize şunu hallet: Yedi semiz ineği, yedi cılız inek yiyor. Ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak. Umarım ki, o insanlara doğru cevap ile dönerim, onlar da (senin kadrini) bilirler."
18:31 - İşte onlara Adn cennetleri vardır; altlarından ırmaklar akar, orada altın bileziklerle süslenecekler, ince ve kalın ipekliden yeşil elbiseler giyerek koltuklar üzerine dayanıp kurulacaklar. O ne güzel karşılık ve ne güzel kalma yeri!
36:80 - Size o yeşil ağaçtan bir ateş yapan O'dur. Şimdi siz ondan tutuşturmaktasınız.
55:76 - Yeşil yastıklara ve hârikulâde güzel işlemeli döşeklere yaslanırlar.
76:21 - Üstlerinde zarif ve yeşil, kalın ipekten bir elbise vardır. Gümüş bileziklerle süslenmişlerdir. Rableri onlara temiz bir içecek içirmiştir.


· bilgi · süleyman (as) · yün · zenginlik-zenginler · bahçe · perde · bebek · öldürmek · akraba · kavruk bitki · aldanış · pınar · uşak · zü`l-karneyn · balık · gölge · facir · hidayet · niyet · göz aydınlığı · allah`ın insanlara-rahmeti · din · inşaallah · tabut · yalan · bedbaht · veli · ayağın kayması · kitaplar · ecel · zencefil · şükür · başak rüyası ve tabiri · cünüplük · verim · cihad · zürriyet · kabuk · harun (as) · peygamberleri h...
· bilezik · velayet · sırdaş · karia · beyaz · topal · muhkem ve müteş... · yamaç · müstağni · neshetmek · ıssız · kum yığını · vakıa · mükafat · dirhem · yarış · vezir · papaz · güvence · kupalar · rehber · mütekebbir · kafile · facir · kasırga · kocamışlık · ortaya çıkmak · muvahhid · aldanış · sırça · yorum · hoşgörmek · ashab-ı meş`eme · bakla · dallar · hakem · açığa vurmak · bilgin · çanak · sığır · savaştan kaçanl... · ademoğulları · çıplaklık · soğuk · katip · rahimler · davar · gömlek · tarık yıldızı · müheymin
· Kuranda yeşil · Kuranda allah`ın birliği · Kuranda haraç · Kuranda arı · Kuranda kıyamet · Kuranda iblis · Kuranda vahiy · Kuranda münafıklar · Kuranda uhud savaşı · Kuranda infak
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Bâri · Veylek · Hayrat · Yesfiku · İbtelâ · Sarîh · Yehifu · Havârî · Tâbut · el-Mâhidûn

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber