Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda yaya
· Kuranda yamaç
· Kuranda ağıl
· Kuranda sülb
· Kuranda belge
· Kuranda kaya
· Kuranda odun
· Kuranda güvence
· Kuranda kafile
· Kuranda kefil
· Kuranda kocakarı
· Kuranda minnet
· Kuranda odalar
· Kuranda orta
· Kuranda tahta
· Kuranda uşak
· Kuranda verim
· Kuranda yatsı
· Kuranda yaygara

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda yeşil

Güzel Kurani kerimimizde geçen yeşil ile ilgili ayetler. Kuranda geçen yeşil ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda yeşil ile alakali tahmini 7 ayet geçiyor
6:99 - Gökten suyu indiren O'dur. Onunla her çeşit bitkiyi çıkardık, o bitkiden bir yeşillik çıkardık, ondan da birbiri üzerine binmiş taneler; hurmanın tomurcuğundan sarkan salkımlar, üzüm bağları, zeytin ve nar (bahçeleri) çıkarıyoruz. (Bunların) kimi birbirine benzer, kimi benzemez. Bunlar meyvelendikleri zaman meyvelerinin olgunlaşmasına bakın! Bunlarda inanan bir toplum için ibretler vardır.
12:43 - Bir gün melik (hükümdar) dedi ki: "Ben rüyamda yedi cılız ineğin yedi semiz ineği yediğini ve yedi yeşil başakla yedi kuru başak görüyorum. Ey ileri gelenler! Siz rüya tabir edebiliyorsanız benim bu rüyamın tabirini bana bildirin."
12:46 - "Ey Yusuf, ey doğru sözlü! Bize şunu hallet: Yedi semiz ineği, yedi cılız inek yiyor. Ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak. Umarım ki, o insanlara doğru cevap ile dönerim, onlar da (senin kadrini) bilirler."
18:31 - İşte onlara Adn cennetleri vardır; altlarından ırmaklar akar, orada altın bileziklerle süslenecekler, ince ve kalın ipekliden yeşil elbiseler giyerek koltuklar üzerine dayanıp kurulacaklar. O ne güzel karşılık ve ne güzel kalma yeri!
36:80 - Size o yeşil ağaçtan bir ateş yapan O'dur. Şimdi siz ondan tutuşturmaktasınız.
55:76 - Yeşil yastıklara ve hârikulâde güzel işlemeli döşeklere yaslanırlar.
76:21 - Üstlerinde zarif ve yeşil, kalın ipekten bir elbise vardır. Gümüş bileziklerle süslenmişlerdir. Rableri onlara temiz bir içecek içirmiştir.


· zerre · tağut · özgür · yaygara · siper · hudeybiye barışı · ışık · irin · yemin · kemik · emzirmek · ayağın kayması · kardeşlik-kardeşler · lakap · bozguna uğratmak · muvahhid · merhamet · davet · mescid · acur · hainlik-ihanet · müheymin · minnet · mütekebbir · uhud savaşı · adam-adamlar · deri · torun · arş (kürsü) · basiret · suret · bahçe · rüku · örf · ırmak · cahillik · ahlak · hicr halkı · namaz · amel terazisi
· misal vermek · önder · ceset · yarış · duvar · kıtalar · amel terazisi · emir sahipleri · muhkem ve müteş... · kaynak · yuvarlanmak · alak · zamanın göreceliği · ağıl · ucuz · doğum · ölçüyü-tartıyı ... · yaşlanmak · belge · kaburga · mükafat · maşaallah · ispat · yaygı · kaya · karargah · kazık · dalga · yastık · şiar · ödül · yatsı · meş`ar-ı haram · bina · emanete riayet · muvahhid · yeryüzü · zevce · hüsran · hortum · bozguna uğratmak · rahip · beyinsiz · kuşluk vakti · beyt · safha · adam-adamlar · traş etmek · inşaallah · sidretü`l münteha
· Kuranda yeşil · Kuranda yağ · Kuranda köle · Kuranda israiloğulları · Kuranda gül · Kuranda adım · Kuranda dağ · Kuranda tuz · Kuranda zina · Kuranda burç
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Erhâm-Rahm · Tenkil · Sev' · Tehîlle · Ferîk · İblis · Nebe' · Besse · Hanif · Şî'a

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber