Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda karargah
· Kuranda sürgün
· Kuranda kasaba
· Kuranda astar
· Kuranda ağıl
· Kuranda erzak
· Kuranda fısk
· Kuranda gırtlak
· Kuranda hicr halkı
· Kuranda kupalar
· Kuranda odalar
· Kuranda onarma
· Kuranda pota
· Kuranda sırça
· Kuranda suva
· Kuranda tomurcuk
· Kuranda ürün
· Kuranda uşak
· Kuranda verg

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda yıldız

Güzel Kurani kerimimizde geçen yıldız ile ilgili ayetler. Kuranda geçen yıldız ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda yıldız ile alakali tahmini 18 ayet geçiyor
6:76 - Üzerine gece bastırınca, bir yıldız gördü:"Rabb'im budur" dedi. Yıldız batınca da:" Ben batanları sevmem" dedi.
6:97 - Kara ve denizin karanlıklarında yolunuzu bulasınız diye yıldızları sizin için yaratan O'dur. Şüphesiz biz, bilen bir toplum için âyetleri geniş bir şekilde açıkladık.
7:54 - Şüphesiz Rabbiniz Allah, gökleri ve yeri altı günde yarattı, sonra Arş üzerine hükümran oldu. O, geceyi durmadan onu kovalayan gündüze bürüyüp örter; güneş, ay ve yıldızlar emrine âmâdedir. İyi biliniz ki yaratma ve emir O'nundur. Âlemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir.
12:4 - Hani bir vakitler Yusuf, babasına demişti ki: "Babacığım, ben rüyada onbir yıldızla güneşi ve ayı bana secde ederken gördüm."
16:12 - Geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı sizin hizmetinize O verdi. Bütün yıldızlar da O'nun emrine boyun eğmişlerdir. Şüphesiz ki bunda aklını kullanan bir toplum için ibretler vardır.
16:16 - Daha birçok âlametler yarattı. İnsanlar geceleyin de Allah'ın yarattığı yıldızlarla yönlerini bulurlar.
22:17 - Şüphesiz o iman edenler, yahudi olanlar, sabiîler (yıldıza tapanlar), hıristiyanlar, ateşe tapanlar ve (Allah'a) eş koşanlar (yok mu?) Allah, kıyamet günü bunların arasını şüphesiz ayıracaktır. Çünkü Allah her şeyi hakkıyla görüp bilendir.
22:18 - Görmedin mi, göklerdeki kimseler, yerdeki kimseler, güneş, ay ve yıldızlar, dağlar, ağaçlar, bütün hayvanlar ve insanlardan birçoğu hep Allah'a secde ediyor. Birçoğunun üzerine de azab hak olmuştur. Allah kimi hor ve hakir kılarsa artık ona ikram edecek yoktur. Şüphesiz Allah dilediği şeyi yapar.
24:35 - Allah, göklerin ve yerin nurudur (aydınlatıcısıdır). O'nun nurunun temsili, içinde lamba bulunan bir kandil gibidir. O lamba bir billur içindedir; o billur da sanki inciye benzer bir yıldız gibidir ki, doğuya da batıya da nisbet edilemeyen mübarek bir ağaçtan çıkan yağdan tutuşturulur. (Bu öyle bir ağaç ki) yağı, nerdeyse, kendisine ateş değmese bile ışık verir. (Bu ışık) nurb üstüne nurdur. Allah dilediği kimseyi nuruyla hidayete iletir. Allah insanlara (işte böyle) misal verir; Allah her şeyi bilir.
37:6 - Gerçekten biz dünya göğünü (o yakın göğü) bir zinetle, yıldızlarla süsledik.
37:88 - Derken yıldızlara bir baktı da: "Ben gerçekten hastayım" dedi.
52:49 - Gecenin bir kısmında ve yıldızların batışında da O'nu tesbih et.
53:1 - İnmekte olan yıldıza andolsun ki,
56:75 - Hayır, yıldızların yerlerine yemin ederim.
77:8 - Hani o yıldızlar silindiği zaman,
81:2 - Yıldızlar bulandığında,
82:2 - Yıldızlar döküldüğü vakit,
86:3 - O, karanlığı delen yıldızdır.


· nehir · bedbaht · ders · gemi · dalgıç · kabe · nafaka · usta · sağır · davar · meyve · kin · muhacir · tecavüz · mürekkep · cimrilik · şeytan · hastalık · mevla · buzağıya tapınma · bekke · huri · irin · merhamet · melekler · faiz · imza · gönülden yapılan dua · fısk · acur · şihab · ıslık çalmak · adet görme · niyet · kısas · deri · öfkelenmek · amel defteri · alçak gönüllülük · çocuk
· cizye · nöbet · balçık · sahife · kaburga · kıtalar · yontmak · inşaallah · aldatıcı · sidretü`l münteha · saray · taşkınlık · risalet · irin · şiar · boş söz ve amel · huşu · ihtiyar · alıkoymak · dudak · öç almak · odalar · merdiven · çerağ · binek · eykeliler · bahçe · vadi · bağırsak · yakut · avuç · ashab-ı meş`eme · mercimek · ilyas (as) · yarış · çöl · bilgin · vefat · tomurcuk · bekçi · onarma · oklar · saat · dalgıç · kadeh · adaş · vekil · yemini bozmak · şihab · kaynak
· Kuranda yıldız · Kuranda adam öldürmek · Kuranda domuz · Kuranda adalet-adil olmak · Kuranda hicret · Kuranda içki · Kuranda miras hükümleri · Kuranda deve · Kuranda infak · Kuranda yemin
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Aqibeyh · Huşu · Yekterifu · Ashâbu'l-Karye · Darb · Ebter · Evzârahâ · Hecr-i Cemîl · Yehuru · Uhdûd Ve Hadd

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber