Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda astar
· Kuranda öğle
· Kuranda güve
· Kuranda arazi
· Kuranda yaygı
· Kuranda dallar
· Kuranda onarma
· Kuranda tahta
· Kuranda verg
· Kuranda yaya
· Kuranda toz
· Kuranda tavan
· Kuranda mürekkep
· Kuranda kasaba
· Kuranda havuz
· Kuranda dudak
· Kuranda beşik
· Kuranda boğaz
· Kuranda ahali

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda yaşlı

Güzel Kurani kerimimizde geçen yaşlı ile ilgili ayetler. Kuranda geçen yaşlı ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda yaşlı ile alakali tahmini 7 ayet geçiyor
12:78 - Dediler ki: "Ey vezir! Emin ol ki, bunun çok yaşlı bir babası var. Onun için yerine birimizi al. Gerçekten de biz seni iyilik edenlerden görüyoruz."
17:23 - Rabbin kesin olarak şunları emretti: Ancak kendisine ibadet edin, anne ve babaya iyilik edin. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, sakın onlara "öf" bile deme ve onları azarlama. İkisine de tatlı ve güzel söz söyle.
19:4 - Şöyle demişti: "Ey Rabbim! Şüphesiz (artık öyle bir durumdayım ki) benim kemiğim zayıflayıp gevşedi ve başım(ın saçı) bembeyaz alev gibi tutuştu. Sana dua etmekle de ey Rabbim, hiçbir zaman bedbaht olmadım."
19:8 - Zekeriyya: "Rabbim! Karım kısır, ben de son derece kocamışken nasıl oğlum olabilir?" dedi.
30:54 - Allah O'dur ki, sizi güçsüz olarak yaratır, sonra güçsüzlüğün arkasından kuvvet verir. Sonra kuvvetin arkasından yine güçsüzlüğe ve ihtiyarlığa getirir. O dilediğini yaratır. Ve O, her şeyi bilir, her şeye gücü yeter.
37:135 - Ancak geride kalıp batanlar içinde kalan yaşlı bir kadın hariç.
51:29 - Bunun üzerine karısı (Sâre) bir çığlık atarak geldi ve elini yüzüne vurarak: "Ben kısır bir kocakarıyım, nasıl çocuğum olur?" dedi.


· yunus (as) · mucize · merhamet · zeyd · hikmet · torun · iftira · sırdaş · şarap · gülmek · bıçak · kalpleri ısındı · güvence · soy · amel defteri · şimşek · ölçek · baygınlık · topal · açığa vurmak · cimrilik · kurt · sığır · sel · belge · rızık · sülb · vesvese · mikail (as) · medine · arz · şölen · kaynak · yemini bozmak · arazi · dudak · ordu · sevgi · dünya · katip
· kadeh · doğum · maşaallah · inşa etmek · kamçı · adım · aşırılık · bekke · yaygara · azer · sağduyu · öğle · yorum · pota · göz aydınlığı · arazi · uşak · cenin · avuç · mütekebbir · sedir · havuz · savaşmama izni alanlar · usta · susuzluk · kötü ad takmak · vehm · güve · selsebil · tabut · ayakkabı · fısk · toz · sel · ağaç kurdu · üşenme · aziz · güvence · beyt · karı-kocanın arasi · nöbet · avcı · manastır · misak · merdiven · soy · soğuk · armağan · çekiştirmek · bıçak
· Kuranda yaşlı · Kuranda ecel · Kuranda melekler · Kuranda münafıklar · Kuranda kitaplar · Kuranda fazl-ihsan · Kuranda dünya · Kuranda miras hükümleri · Kuranda cinler · Kuranda bağışlamak (affetmek)
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Evvâh · Vâk · Evzi’ni · Hard · Zariyat · Remîm · Yevmu't-tenâd · Zeîm · Zûd · Sefere

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber