Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda yaya
· Kuranda sütun
· Kuranda bilgin
· Kuranda avuç
· Kuranda arazi
· Kuranda yastık
· Kuranda usta
· Kuranda leş
· Kuranda kazık
· Kuranda dallar
· Kuranda erginlik
· Kuranda eykeliler
· Kuranda fısk
· Kuranda karargah
· Kuranda odalar
· Kuranda pota
· Kuranda torun
· Kuranda uşak
· Kuranda verim

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda yaşlı

Güzel Kurani kerimimizde geçen yaşlı ile ilgili ayetler. Kuranda geçen yaşlı ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda yaşlı ile alakali tahmini 7 ayet geçiyor
12:78 - Dediler ki: "Ey vezir! Emin ol ki, bunun çok yaşlı bir babası var. Onun için yerine birimizi al. Gerçekten de biz seni iyilik edenlerden görüyoruz."
17:23 - Rabbin kesin olarak şunları emretti: Ancak kendisine ibadet edin, anne ve babaya iyilik edin. Onlardan biri veya her ikisi senin yanında yaşlanırsa, sakın onlara "öf" bile deme ve onları azarlama. İkisine de tatlı ve güzel söz söyle.
19:4 - Şöyle demişti: "Ey Rabbim! Şüphesiz (artık öyle bir durumdayım ki) benim kemiğim zayıflayıp gevşedi ve başım(ın saçı) bembeyaz alev gibi tutuştu. Sana dua etmekle de ey Rabbim, hiçbir zaman bedbaht olmadım."
19:8 - Zekeriyya: "Rabbim! Karım kısır, ben de son derece kocamışken nasıl oğlum olabilir?" dedi.
30:54 - Allah O'dur ki, sizi güçsüz olarak yaratır, sonra güçsüzlüğün arkasından kuvvet verir. Sonra kuvvetin arkasından yine güçsüzlüğe ve ihtiyarlığa getirir. O dilediğini yaratır. Ve O, her şeyi bilir, her şeye gücü yeter.
37:135 - Ancak geride kalıp batanlar içinde kalan yaşlı bir kadın hariç.
51:29 - Bunun üzerine karısı (Sâre) bir çığlık atarak geldi ve elini yüzüne vurarak: "Ben kısır bir kocakarıyım, nasıl çocuğum olur?" dedi.


· burç · kainatın yaratılışı · yemini bozmak · medine · ihlas · ölçüyü-tartıyı ... · şimşek · tartı · bebek · secde · adam-adamlar · veli · papaz · katip · barış · ihram · amel · suret · böbürlenmek · yetim · sahife · selsebil · zafer · şirk · mesih · ahid-anlaşma · karargah · alay · verg · mürekkep · velayet · ordu · yıldız · ishak (as) · hendek savaşı · akıl · balık · servet · ahali · eşler
· avcı · ürün · bağırsak · yaya · başkaldırmak · rahip · bekke · beyaz · zaaf · denemek · alev · beyt · asma · yakîn · arim seli · aldanış · yakut · fidye · vehm · kasırga · zorba · arz · ashab-ı meş`eme · aziz · neshetmek · usta · torun · alamet · muvahhid · erginlik · duman · rahimler · yaygara · katır · yürek acısı · arazi · baygınlık · başak rüyası ve tabiri · asker · hüsran · saray · şafak vakti · havuz · armağan · odalar · alıkoymak · adaş · damga · karargah · bekçi
· Kuranda yaşlı · Kuranda nöbet · Kuranda zeytin · Kuranda adem · Kuranda savaş · Kuranda cihad · Kuranda bozgunculuk · Kuranda hardal tanesi · Kuranda hıristiyanlar · Kuranda demir
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Sev' · Bâtın · Yu’fekun · Ferîk · Tenkil · Vâhiye · Vekâr · Dekk · Veşteale er-Re'su Şeyben [111] · Menâkib

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber