Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda yaygı
· Kuranda ürün
· Kuranda vezir
· Kuranda avuç
· Kuranda ahali
· Kuranda yamaç
· Kuranda kabuk
· Kuranda çerağ
· Kuranda dallar
· Kuranda göz dikmek
· Kuranda güvence
· Kuranda hicr halkı
· Kuranda ıssız
· Kuranda karargah
· Kuranda kavruk bitki
· Kuranda kefil
· Kuranda kısır
· Kuranda kocakarı
· Kuranda kupalar

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda pişmanlık

Güzel Kurani kerimimizde geçen pişmanlık ile ilgili ayetler. Kuranda geçen pişmanlık ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda pişmanlık ile alakali tahmini 8 ayet geçiyor
5:31 - Derken Allah bir karga gönderdi, ona kardeşinin cesedini nasıl gömeceğini göstermek için toprağı eşeliyordu. "Yazıklar olsun bana, şu karga kadar olup da kardeşimin cesedini gömmekten âciz miyim ben?" dedi ve pişman olanlardan oldu.
5:52 - Kalblerinde hastalık bulunanların :" Bize bir felaket gelmesinden korkuyoruz" diyerek, onların arasına koşuştuklarını görürsün. Umulur ki Allah, bir fetih ihsan eder veya katından bir emir (iş) getirir de içlerinde gizlediklerine pişman olurlar.
7:149 - Ne zaman ki, ellerine kırağı düşürüldü (yaptıklarına pişman oldular), o zaman sapıtmış olduklarını gördüler. "Yemin olsun ki; eğer Rabbimiz bize merhamet etmez ve bizi bağışlamazsa, muhakkak biz kötü akıbete düşenlerden olacağız." dediler.
10:54 - Zulüm yapmış olan herkes, azabı görünce yeryüzündeki her şeyin sahibi olsa da, (o azaptan kurtulmak için) hepsini feda ederdi. Ve içten içe pişmanlık duyardı. Fakat aralarında adaletle hüküm verilir ve hiçbirine zulüm yapılmaz.
23:40 - Allah şöyle buyurdu: "Pek yakında onlar pişman olacaklar!"
26:157 - Derken onu kestiler; fakat pişman da oldular.
34:33 - O zayıf düşürülenler de o büyüklük taslayanlara: "Hayır, (işiniz) gece, gündüz hilekârlıktı. Çünkü siz bize Allah'ı inkâr etmemizi ve O'na eş koşmamızı emrediyordunuz." derler. Bunlar azabı gördükleri zaman içlerinden pişmanlık getirmektedirler. Biz de o kâfirlerin boyunlarına demir halkalar geçirmişizdir. Onlar sadece yaptıklarının cezasını çekiyorlardır.
49:6 - Ey iman edenler! Eğer fasıkın biri size bir haber getirirsen onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa sataşırsınız da sonra yaptığınızdan pişman olursunuz.


· balçık · mükafat · mütekebbir · yamaç · gönülden yapılan dua · alemler · tebliğ · kuşku · ayağın kayması · incil · kamçı · ırmak · ağıl · yuva · bekçi · orta (orta bir ümmet) · firavun · cizye · zerre · müheymin · genç · zü`l-karneyn · altın · üzüm · hüsran · saat · örtü · kağıt · başak rüyası ve tabiri · ticaret · güvence · tünel · zü`lkifl · emanet · göz · kabile · uhud savaşı · topal · dilek · torun
· muvahhid · tutku · kureyş · keçi · adım · yakut · ayakkabı · asma · sırdaş · bekke · ölçüyü-tartıyı ... · çamur · müstağni · karia · kocamışlık · çanak · yabancı · ürün · damar · beşik · neshetmek · gömlek · fey · kale · uğursuz · delilik · ashab-ı meymene · aziz · yatak · ödül · muhsin · şafak vakti · tomurcuk · hakem · katır · arim seli · efsane · zaaf · sulamak · ıssız · yürüyüş · kaburga · ırmak · üşenme · verim · çekiştirmek · şaibe · beyaz · kazık · ihram
· Kuranda pişmanlık · Kuranda adam öldürmek · Kuranda zalim · Kuranda allah`ın rızası · Kuranda boşanmak · Kuranda şehitlik · Kuranda savaş · Kuranda inat · Kuranda esirler · Kuranda nefis
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Akîm · Eşmeezzet · Ah · Gait · Mumterin · Teredda · Emed · Zülfâ · Nûh · Takvim

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber