Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda akıl
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda arazi
· Kuranda yaygı
· Kuranda kasaba
· Kuranda güve
· Kuranda gömlek
· Kuranda hicr halkı
· Kuranda imza
· Kuranda kupalar
· Kuranda öğle
· Kuranda şiar
· Kuranda tünel
· Kuranda uşak
· Kuranda verg
· Kuranda yaya
· Kuranda ye`uk
· Kuranda yuvarlanmak
· Kuranda zü`lkifl
· Kuranda toz
· Kuranda tavan

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda barış

Güzel Kurani kerimimizde geçen barış ile ilgili ayetler. Kuranda geçen barış ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda barış ile alakali tahmini 10 ayet geçiyor
2:208 - Ey iman edenler! Hepiniz barış ve selamete girin de şeytanın adımlarına uymayın. Çünkü o sizin aranızı açan belli bir düşmandır.
2:228 - Boşanan kadınlar, kendi kendilerine üç adet süresi beklerler ve Allah'ın rahimlerinde yarattığını gizlemeleri, kendilerine helâl olmaz. Eğer Allah'a ve ahiret gününe inanıyorlarsa gizlemezler. Kocaları da, barışmak istedikleri takdirde o süre içersinde onları geri almaya daha layıktırlar. O kadınların, üzerlerindeki meşru hak gibi, kendilerinin de hakları vardır. Yalnız erkekler için, onların üzerinde bir derece vardır. Allah çok güçlüdür, hüküm ve hikmet sahibidir.
4:90 - Ancak o kimselere dokunmayın ki, sizinle aralarında anlaşma olan bir kavme sığınmış bulunurlar. Yahut ne sizinle, ne de kendi kavimleriyle savaşmayı gönüllerine sığdıramayıp tarafsız olarak size gelmişlerdir. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı, onlar da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak dururlar, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse, Allah, sizin için onlar aleyhine bir yol vermemiştir.
4:91 - Diğer birtakım kimseleri de bulacaksınız ki; hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak isterler. Fitne için her davet olunuşlarında onun içine başaşağı dalarlar. Eğer bunlar sizden çekinmezlerse, kendilerini bulduğunuz yerde yakalayın ve öldürün. İşte bunlar aleyhinde size açık bir ferman verdik.
4:128 - Eğer bir kadın kocasının geçimsizliğinden, yahut kendisinden yüz çevirmesinden endişe ederse, aralarında bir sulh yapmalarında, onlara bir günah yoktur. Sulh hep hayırlıdır. Zaten nefisler kıskançlığa hazırdır. Eğer iyi geçinir ve geçimsizlikten sakınırsanız, şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.
6:127 - Onlar için Rableri katında selâmet yurdu vardır. Yaptıkları iyi amellerden dolayı, Allah onların dostudur.
8:61 - Eğer onlar barıştan yana olurlarsa, sen de barıştan yana ol! Ve Allah'a güven. Çünkü işiten ve bilen O'dur.
10:25 - Allah, selamet yurduna çağırıyor ve dilediğini de doğru yola hidayet ediyor.
47:35 - Sakın gevşemeyin ve üstün olduğunuz halde barışa çağırmayın. Allah sizinle beraberdir. O sizin amellerinizi eksiltmeyecektir.
50:34 - "Şimdi selam ve selametle oraya girin. İşte sonsuzluk günü budur."


· tavaf · gusül · rızık · din günü · plan · alçak gönüllülük · bal · tekbir · cihad · vahşi hayvan · akraba · calut · dallar · boğazlamak · ahlak · sabır · eyüb (as) · amel defteri · acur · mescid-i aksa · astar · yonca · zeytin · fetva · mürekkep · akıl · cudi · ahiret · yahudi · vefat · bağışlamak (affetmek) · bulut · gece · gırtlak · israil · yıldız · ekin · yürüyüş · tarık yıldızı · nöbet
· arim seli · savaşta taktik ... · kasaba · vadi · yaygara · yesrib · pota · antlaşma · avcı · odun · yeğus · amca · kilise · takvim · kadeh · inşaallah · söz verme · süt anaları · misal vermek · binek · yaya · kavruk bitki · tekbir · suret · fısk · nöbet · yuvarlanmak · dabbet-ül arz · ceset · sadık · vakıa · kevser · muhkem ve müteş... · selsebil · bozguna uğratmak · aldatıcı · zindan · kupalar · doğu-batı · zürriyet · dehşet · haraç · sabii · ashab-ı yemin · varis · ashab-ı meymene · mürekkep · sima · meş`ar-ı haram · kasırga
· Kuranda barış · Kuranda plan · Kuranda bozgunculuk · Kuranda hayvanlar · Kuranda namaz · Kuranda gösteriş yapmak · Kuranda dirhem · Kuranda selam · Kuranda islam · Kuranda ara bulma
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Hatf · Ashâbu'l-Karye · Etuhâccunenâ · Arabi · Yestahyune · Hard · Kifleyn · Âsim · Dâhırîn · Unşuzu

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber