Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda yaya
· Kuranda yamaç
· Kuranda ağıl
· Kuranda yuvarlanmak
· Kuranda belge
· Kuranda odun
· Kuranda güvence
· Kuranda kafile
· Kuranda minnet
· Kuranda orta
· Kuranda ortaya çıkmak
· Kuranda uşak
· Kuranda verim
· Kuranda yatsı
· Kuranda yeğus
· Kuranda yemiş
· Kuranda yesrib
· Kuranda yontmak
· Kuranda zü`lkifl

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda kin

Güzel Kurani kerimimizde geçen kin ile ilgili ayetler. Kuranda geçen kin ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda kin ile alakali tahmini 6 ayet geçiyor
3:118 - Ey iman edenler! Kendi dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Çünkü onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar, hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Kin ve düşmanlıkları ağızlarından taşmaktadır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Düşünürseniz, biz size âyetleri açıkladık.
5:14 - "Biz hıristiyanız" diyenlerden de söz almıştık. Onlar da kendilerine hatırlatılan şeylerin çoğunu unutmuşlardı. Biz de onların arasına, kıyamete kadar sürecek kin ve düşmanlık soktuk. Allah, ne yapmış olduklarını onlara - elbette haber verecektir.
5:64 - Yahudiler, "Allah'ın eli çok sıkıdır" dediler. Söyledikleri söz sebebiyle onların elleri bağlansın ve lanete uğrasınlar! Aksine Allah'ın elleri açıktır, dilediği gibi verir. Andolsun, Rabbinden sana indirilen, onların çoğunun azgınlığını ve küfrünü azdırıyor. Biz, onların aralarına tâ kıyamete kadar düşmanlık ve kin atmışızdır. Ne zaman savaş için bir ateş yakmışlarsa, Allah onu söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozğunculuğa koşarlar. Şüphesiz Allah bozguncuları sevmez.
59:10 - Onlardan sonra gelenler derler ki: "Rabbimiz, bizi ve bizden önce inanan kardeşlerimizi bağışla, kalplerimizde inananlara karşı bir kin bırakma! Rabbimiz! Sen çok şefkatli, çok merhametlisin!"
60:4 - İbrahim'de ve onunla beraber bulunanlarda sizin için güzel bir misal vardır, onlar kavimlerine demişlerdi ki: "Biz sizden ve sizin Allah'tan başka taptıklarınızdan uzağız. Sizi tanımıyoruz. Siz bir tek Allah'a inanıncaya kadar sizinle bizim aramızda sürekli bir düşmanlık ve nefret belirmiştir." Yalnız İbrahim'in babasına: "Senin için mağfiret dileyeceğim, fakat senin için Allah'tan (gelecek) hiçbir şeyi (önlemeye) gücüm yetmez." demesi hariç. Rabbimiz! Yalnız sana dayandık, sana yöneldik. Dönüşümüz de ancak sanadır.
108:3 - Muhakkak ki sonu kesik olan, sana buğzedendir.


· ağlamak · cizye · dul · karun · mısır · savaşmama izni alanlar · yıldız · bal · ye`uk · yecüc mecüc · mükafat · iftira · dalgıç · giyim · açığa çıkmak-çıkarmak · fal okları · yıldırım · ecir · traş etmek · torun · yeğus · zina · avuç · astar · tomurcuk · beyn · gayb · cinsi sapıklar · tubba kavmi · huşu · demir · nesil · ticaret · selef · kadınların giyimi · seher · vefat · ay · kötülük · yastık
· misal vermek · emir sahipleri · yuvarlanmak · yaşlanmak · meş`ar-ı haram · emanete riayet · adam-adamlar · sidretü`l münteha · göz dikmek · orta (orta bir ümmet) · sahte peygamberler · tubba kavmi · ress halkı · göz kayması · açığa çıkmak-çıkarmak · kum yığını · fazl-ihsan · yürek acısı · peygamberleri h... · fetva · kavruk bitki · çekiştirmek · savaşmama izni alanlar · başak örneği · boş söz ve amel · şafak vakti · hardal tanesi · ashab-ı yemin · temsil etmek · buzağıya tapınma · tarık yıldızı · allah`ı anmak · ashab-ı uhdud · ashab-ı meymene · ağaç kurdu · açığa vurmak · mısır · anlaşmazlık · itaat ve isyan · yakîn · süt anaları · kıskançlık · yemini bozmak · güvende olmak · inşa etmek · boğazlamak · alçak gönüllülük · tebuk seferi · hanif (muvahhid) · şımarmak-şımarıklık
· Kuranda israiloğulları · Kuranda kin · Kuranda ortak koşmak · Kuranda medine · Kuranda iffet · Kuranda yahudi · Kuranda affetmek · Kuranda zina · Kuranda kuşluk vakti · Kuranda şirk
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Erhâm-Rahm · Tenkil · Sev' · Tehîlle · Ferîk · Bâtın · Müblisûn · Kebura · Ashâbu'l-Kâlib · Ğayz

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber