Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda zina
· Kuranda kadınlar
· Kuranda akıl
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda pota
· Kuranda sağnak
· Kuranda sülb
· Kuranda tuva
· Kuranda yesrib
· Kuranda zü`lkifl
· Kuranda yamaç
· Kuranda kefil
· Kuranda onarma
· Kuranda verg
· Kuranda yaya
· Kuranda ye`uk
· Kuranda yenilgi
· Kuranda otlak
· Kuranda kamçı
· Kuranda çanak
· Kuranda astar
· Kuranda yastık
· Kuranda kabuk

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda renk

Güzel Kurani kerimimizde geçen renk ile ilgili ayetler. Kuranda geçen renk ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda renk ile alakali tahmini 9 ayet geçiyor
2:69 - Onlar, "Bizim için Rabbine dua et, rengi ne ise onu bize açıklasın." dediler. Musa, "Rabbim buyuruyor ki, o, bakanlara sürur veren, sapsarı bir sığırdır." dedi.
16:13 - Yeryüzünde sizin için yarattığı değişik renklerdeki şeyleri de sizin hizmetinize sunmuştur. Elbette bunda öğüt alan kimseler için bir ibret vardır.
16:69 - Sonra meyvaların hepsinden ye de, Rabbinin (sana) kolay kıldığı yollara gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir bal çıkar ki, onda insanlar için şifâ vardır. Şüphesiz ki bunda düşünen bir millet için, büyük bir ibret vardır.
30:22 - Yine göklerin ve yerin yaratılışı ile dillerinizin ve renklerinizin farklı oluşu da O'nun âyetlerindendir. Şüphesiz ki bunda bilenler için nice ibretler vardır.
35:27 - Görmedin mi Allah gökten bir su indirdi. Biz onunla renkleri başka başka meyveler çıkardık. Dağlarda da yollar, beyazlı kırmızılı çeşitli renklerde ve kapkara topraklar var.
35:28 - Yine insanlardan, hayvanlardan ve davarlardan da türlü renklileri vardır. Kulları içinde Allah'tan ancak âlimler korkar. Şüphe yok ki Allah çok güçlüdür. Hüküm ve hikmet sahibidir.
39:21 - Allah'ın gökten bir su indirip de onu bir yoluyla yeryüzündeki menbalara koyduğunu görmedin mi? Sonra onunla türlü renklerde bir ekin çıkarır, sonra onun olgunlaşıp sarardığını görürsün. Sonra da onu bir çöpe çevirir. Elbette bunda temiz akıllılar için bir ihtar vardır.
70:9 - Dağlar da atılmış renkli yün gibi olur.
101:5 - Dağlar atılmış renkli yünler gibi olur.


· karun · eykeliler · yürüyüş · deri · fuhuş · cennet · rüzgar · amel · uyku · hacc · cahillik · aldatmak-aldatılmak · yalvarmak · sidretü`l münteha · süleyman (as) · perde · tevrat · nöbet · bilgi · ordu · ışık · otlak · binek · onarma · muhsin · kuyu · açlık · odun · gurur-aldanma · ümmet · evlat edinme · araf · zenginlik-zenginler · amca · arapça · alemler · helal rızık · ruhbanlık · başak rüyası ve tabiri · göz-kaş işareti
· adım · neshetmek · otlak · dalga · deri · rehber · yuva · karia · yuvarlanmak · yontmak · sedir · bekke · zillet · bilezik · yün · göz dikmek · meş`ar-ı haram · göz-kaş işareti · yaygara · oklar · kağıt · siper · kasaba · dişi · arz · yamaç · kuşluk vakti · yaygı · erginlik · üşenme · yeğus · boğaz · şiar · çanak · yenilgi · sevinç · yemiş · onarma · karargah · usta · keffaret · meta · aldatıcı · yorum · yakîn · çamur · delilik · şaibe · tuva · kaya
· Kuranda renk · Kuranda zina · Kuranda arapça · Kuranda kadınların mahremleri · Kuranda eser · Kuranda mevla · Kuranda ceset · Kuranda cinler · Kuranda kainatın yaratılışı · Kuranda oruç
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · Feetemmehunne · Meskenet · Teshir · Hüdhüd · Mesehnâ · Sulb · İhtilâk · Nunsihâ · Küdye · Mu'sade

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber