Rüya Tabirleri
Açılış  Giriş Sayfası Yap
Favori  Sık Kullanılanlara Ekle
www.ihya.org 10. yilinda
IHYA ÜYE İŞLEMLERİ
Üyeadi:
Parola :
Kurani Kerim Meali
TÜM SURELER
Secme Konular
· Kuranda evlilik
· Kuranda sabır
· Kuranda namaz
· Kuranda melekler
· Kuranda akıl
· Kuranda kadınlar
· Kuranda zina
· Kuranda sevgi
· Kuranda ahiret
· Kuranda içki

Burayi da oku
· Kuranda yakîn
· Kuranda pazar
· Kuranda şölen
· Kuranda suva
· Kuranda ürün
· Kuranda tavan
· Kuranda sürgün
· Kuranda merdiven
· Kuranda katip
· Kuranda boğaz
· Kuranda avuç
· Kuranda ahali
· Kuranda yün
· Kuranda yastık
· Kuranda yamaç
· Kuranda usta
· Kuranda manastır
· Kuranda kabuk
· Kuranda dallar
· Kuranda dirhem

| Kurani Kerim Mealleri | Kurani Kerim Fihristi | Kurani Terimler | Kurandan Konular |
Kuran Fihristi     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z
Kurani Terimler     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U V Y Z

Kuranda renk

Güzel Kurani kerimimizde geçen renk ile ilgili ayetler. Kuranda geçen renk ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.

Kuranda renk ile alakali tahmini 9 ayet geçiyor
2:69 - Onlar, "Bizim için Rabbine dua et, rengi ne ise onu bize açıklasın." dediler. Musa, "Rabbim buyuruyor ki, o, bakanlara sürur veren, sapsarı bir sığırdır." dedi.
16:13 - Yeryüzünde sizin için yarattığı değişik renklerdeki şeyleri de sizin hizmetinize sunmuştur. Elbette bunda öğüt alan kimseler için bir ibret vardır.
16:69 - Sonra meyvaların hepsinden ye de, Rabbinin (sana) kolay kıldığı yollara gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir bal çıkar ki, onda insanlar için şifâ vardır. Şüphesiz ki bunda düşünen bir millet için, büyük bir ibret vardır.
30:22 - Yine göklerin ve yerin yaratılışı ile dillerinizin ve renklerinizin farklı oluşu da O'nun âyetlerindendir. Şüphesiz ki bunda bilenler için nice ibretler vardır.
35:27 - Görmedin mi Allah gökten bir su indirdi. Biz onunla renkleri başka başka meyveler çıkardık. Dağlarda da yollar, beyazlı kırmızılı çeşitli renklerde ve kapkara topraklar var.
35:28 - Yine insanlardan, hayvanlardan ve davarlardan da türlü renklileri vardır. Kulları içinde Allah'tan ancak âlimler korkar. Şüphe yok ki Allah çok güçlüdür. Hüküm ve hikmet sahibidir.
39:21 - Allah'ın gökten bir su indirip de onu bir yoluyla yeryüzündeki menbalara koyduğunu görmedin mi? Sonra onunla türlü renklerde bir ekin çıkarır, sonra onun olgunlaşıp sarardığını görürsün. Sonra da onu bir çöpe çevirir. Elbette bunda temiz akıllılar için bir ihtar vardır.
70:9 - Dağlar da atılmış renkli yün gibi olur.
101:5 - Dağlar atılmış renkli yünler gibi olur.


· eşek · rüku · şura · tarık yıldızı · haman · gazap · parmak · sarhoşluk · sanat · çerağ · yastık · hicr halkı · talut · ümmet · neşe · ölçek · vasiyet · yaşlı · vahiy · zekat · alçak gönüllülük · emzirmek · saba melikesi · yarış · ayağın kayması · mısır · pazar · kısas · lokman (as) · sünnet · mütekebbir · ipek · nehir · katip · mürekkep · bulut · ilimde derinleşenler · sel · rabıta · uzza
· beyn · taht · rüşd · alamet · fısk · inşa etmek · vedd · antlaşma · sel · atlas · mercimek · darlık · pota · bağırsak · gümüş · meş`ar-ı haram · hüdhüd · onarma · duman · tuğyan · dul · eykeliler · uşak · yorgun · kutsal · yesrib · bedbaht · vakıa · avcı · beyt · belge · katip · rum · aldatıcı · eşya · yuva · siccin · kaynak · pınar · ucuz · ihtiyar · tarık yıldızı · sürgün · oklar · şölen · azer · verg · meta · boşa çıkmak · takvim
· Kuranda renk · Kuranda irem · Kuranda meryem · Kuranda zulm · Kuranda inci · Kuranda kahin · Kuranda rüya · Kuranda haraç · Kuranda zina · Kuranda dünya
· Cifân · Eşir · Ğarâbîb · Ğusa · Halet · Hâşiın · Hîn · Hızy · Hüdâ · İsm · Nebz · Nekîr · Mâ' · Sevâ' · Şevâ · Şükr · Tams · Uztu · Vesak · Zübür · İ'şâr-u Uttılet · Na'im · Zulel · Utull · Ashâbu'l-Kehf · Em · Berara · Bünyânin Mersûs · Ve’sfehu · Sırr

Terimler: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Konular: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


Google
 
Web ihya.org
CepAlem Gazeteler E-Kart E-Kitap Sözlük
Kuran Meali Hadis Namaz Vakitleri Ingilizce Samil Fıkıh Fetva Rüya Tabiri
Kamus Hikayeler Forum Dini Terimler Oyun Resimler
Terimler isimler Sosyal Kavram Hadis Sözlügü imsakiye
ilmihal Rehber